Технології та вимоги постійно змінюються, тому для успішної кар’єри в цій галузі важливо постійно оновлювати і розвивати свої навички. Backend-розробники мають бути готові вивчати нові мови програмування, фреймворки та інструменти, стежити за сучасними тенденціями та застосовувати найкращі практики. Крім того, backend-розробник взаємодіє з іншими членами команди розробки, як-от дизайнери, тестувальники та проектні менеджери. Він може обговорювати вимоги та деталі реалізації з дизайнерами, щоб переконатися, що користувацький інтерфейс відповідає функціональності. Також він може співпрацювати з тестувальниками для перевірки функціональності та продуктивності серверної частини програми.
Усе це робить роботу вебдодатку або сайту швидкою та динамічною. Додатково через бекенд-інструменти відстежуються продуктивність сайту та поведінка користувачів, виявляються потенційні проблеми та оптимізуються ресурси. Отже, бекенд-розробники потрібні скрізь, де використовують сайти https://wizardsdev.com/ та веб-додатки. Вони пишуть серверний код та відповідають за реакцію ресурсу на дії користувачів. Бекенд-розробникам із знанням Java, С/С++ простіше перейти у сферу десктопних додатків, ентерпрайз-розробку (вирішення проблем бізнесу), інформаційну безпеку.
Фронтендом називають візуальну частину вебресурсу, через яку користувачі взаємодіють з його бізнес-логікою і до якої мають доступ. Це інтерфейс, в якому представлені всі необхідні функції, навігація та пошук, а його UI/UX дизайн визначає, наскільки стильно цей інтерфейс згоду на обробку персональних даних виглядає (UI) і наскільки приємно ним користуватися (UX). За фасадом, поза доступом користувачів, знаходиться бекенд, який забезпечує безперебійну роботу всіх внутрішніх систем і взаємозв’язків. Віддалена робота, спілкування та навчання, багатокористувацькі онлайнові ігри та онлайн-шопінг – все це було б неможливим без веб-сайтів. Однак жоден сайт не може існувати без фронтенд- і бекенд-розробників.
Backend розробник займається написанням і підтримкою серверної backend це частини веб-додатків. Це охоплює управління базами даних, реалізацію логіки застосунку та забезпечення зв’язку між користувацьким інтерфейсом і сервером. За даними ресурсу W3techs, понад 77% всіх веб-сайтів у світі написані мовою PHP. “Якщо ви завжди шукаєте щось новеньке та захоплюєтесь новими технологіями, то conversational chatbot development – це те, що треба. Цей напрямок дуже швидко розвивається і у вас не буде часу сумувати. Перевага та недолік цієї сфери – це швидкість її розвитку.
Прокачавши софт скіли, можна стати менеджером продукту. А опанувавши все разом — Chief Technical Officer (CTO). В усіх цих випадках стелю зарплати важче назвати, ніж середні значення, вона може бути непристойно високою. Зрештою, можна відкрити власну компанію або за наявності геніальної ідеї започаткувати стартап, і тут ваш дохід взагалі важко спрогнозувати. На цьому етапі ми продумуємо архітектуру бази даних, сутності, зв’язки сутностей між собою.
У рейтингу TIOBE мова програмування Python стабільно посідає перше місце. У рейтингу популярності на основі пошукових запитів TIOBE за листопад 2022 Java займає третє місце. Про зарплату Java-розробників в Україні ми писали раніше. “Бек-енд розробник як професія – перспективна, має великий попит, високооплачувана професія.
“Conversational chatbot development – це дуже цікавий та ще мало відомий в Україні напрям розробки. Для меня, як для бекенд розробника, розробка conversational ботів – це можливість реалізувати будь-яку ідею без використання фронтенду. Можна написати одного бота, який буде обслуговувати кілька месенджерів”, – розповідає про ще одну “грань” бекенду Backend Team Lead команди Master of Code Валентин Мезенцев.